Abrashi rikthehet në Zvicër dhe nënshkruan për gjigantin helvetik Basel

Amir Abrashi do jetë lojtari më i ri i Basel.

Gjigantët zviceran e kanë konfirmuar afrimin e Abrashit në faqet e tyre zyrtare në rrjetet sociale, shkruan Gazeta Olle.

Abrashi do të bëhet futbollisti i tetë shqiptarë në këtë skuadër.

Ai aty vjen pas një aventure të gjatë dhe të suksesshme me gjermanët e Freiburg.

Vishi, Zhegrova, Bunjaku, Kasami, Xhaka, Hajdari dhe Isufi janë shqiptarët e tjerë që paraqiten për këtë klub./GazetaOlle/