Abidal parashikon rezultatin e ‘El Clasicos’

Barcelona do ta mposhtë Real Madridin, të dielën, në Camp Nou me rezultat 3:1. Kështu mendon ish lojtari i ekipit katalunas, Eric Abidal.

“Unë mendoj se ndeshja do të përfundojë 3-1 në të mirë të Barcelonës,”, ka deklaruar ish anëtari i Monacos.

“Unë mendoj se Neymar, Lionel Messi dhe Luis Suarez do shënojnë gola, edhe pse unë do të doja që Javier Mascherano të shënoj”, ka deklaruar Abidal, i cili ka lavdëruar Barcelonën.