Atalanta ‘shuplakë’ Milanit

Milan ka vazhduar me formën negative edhe në takimin e sotëm.

Skuadra Rosonere është mposhtur në udhëtim te Atalanta me rezultatin 5:0, shkruan Gazeta Olle.

Ilicic shkëlqeu me dy gola në këtë takim të cilët i shënoi në minutat 63’ dhe 72’.

Kurse, nga një gol shënuan edhe Gomez, Pasalic dhe Muriel.

Me këtë humbje, Milan gjendet në pozitën e dhjetë në tabelë.

Ndërsa, Atalanta pozicionohet në vendin e pestë./Gazeta Olle