Shorti i Ligës së Evropës: Këta janë kundërshtarët për Interin, Romën, Man.Utd dhe Arsenalin

Nga ora 13:00 ka filluar shorti i Ligës së Evropës.

Tashmë janë mësuar edhe gjitha sfidat e kësaj faze, shkruan Gazeta Olle.

Baseli shqiptarëve do të luajë ndaj Apoelit në Qipro.

Kurse, Interi do të ketë punë ndaj skuadrës bullgare, Ludogorts.

Takim tjetër interesant pritet të jetë edhe ai në mes të Eintracht Frankfurtit dhe Salzburgut.

Më poshtë, ndeshjet komplete:

 1.   Wolves – Espanyol
 2. Sporting – Başakşehir
 3. Getafe – Ajax
 4. Bayern Leverkusen – Porto
 5. Kopenhagen -Celtic
 6. Apoel – Basel
 7. Cluj – Sevilla
 8. Olympiacos – Arsenal
 9. AZ Alkmaar – LASK Linz
 10. Club Brugge – Manchester United
 11. Ludogorets – Inter
 12. Eintracht Frankfurt – Salzburg
 13. Shahktar Donestk – Benfika
 14. Wolfsburg – Malmo
 15. Roma – Gent
 16. Rangers – Braga