A mund të përsëritet meçi midis Robin Krasniqit dhe Dominic Boesel?

Robin Krasniqi ka fituar nga juria profesionale e certifikuar nga Federata Gjermane e Boksit kontestin për meçin e tij me boksierin gjerman Dominic Boesel.

Ekipi i boksierit Robin Krasniqi kërkon prova të manipulimit të pretenduar të meçit.

Të shtunën, skuadra e Krasniqit e kishte rivlerësuar meçin. Ata panë se Krasniqi ishte shumë më përpara me pikë dhe vendosën si më poshtë:

Timo Hoffmann: 116: 112 for Robin Krasniqi
Tengis Sade: 116: 112 for Robin Krasniqi
Sergej Kovalenko: 115: 114 for Robin Krasniqi
Mathias Eichler: 115: 113 for Robin Krasniqi
Jens Kluge: 115: 113 for Robin Krasniqi

“Jam shumë i lumtur që ka ndodhur ky rivlerësim. Tani është konfirmuar edhe nga gjyqtarët zyrtarë se unë jam fituesi i këtij meçi. Po pres me padurim luftën e tretë, por sigurisht që dua të marshoj si kampion bote.”, tha ai.

Avokati i Krasniqit dhe ekipi i tij nuk e kanë mohuar mundësinë e përsëritjes së meçit.

Mësohen përballjet për 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve – Messi përballë Ronaldos

Kompletohet shorti për fazën e eliminimit direkt në Ligën e Evropës