A është ky goli i javës në Superligë?

Java e parë solli gola të mirë në Superligë. Mirëpo, a ishte më i miri ai i sulmuesit të Dritës, Alban Shillova.

Lojtari që debutoi në fanellën e klubit gjilanas, kaloi bukur një mbrojtës dhe më pas me një gjuajtje jashtë zonës mposhti portierin Enis Manxholli të Trepçës ’89.

Gola të bukur shënuan edhe Armend Kastrati e Gëzim Rusi.

 

Golin e gjeni në linkun e mëposhtëm:

https://www.facebook.com/alban.shillova?fref=ts