A është kjo e dashura e Granit Xhakës?

Duket se Granit Xhaka pati një dedikim të veçantë për golin e shënuar të premten me Zvicrën. Ai pas shënimit ndaj Estonisë, formoi me duar zemrën, në vend të shqiponjës, shkruan Gazetaolle.com.

Mirëpo, në bazë të fotove të publikuara nga mediat zvicerane, del se Xhaka këtë gol ia ka kushtuar të dashurës së tij që ndodhej në tribuna, edhe pse nuk dihet saktësisht nëse ajo është personi që ia ka rrëmbyer zemrën.

granit xhaka femra

Kjo bukuroshe qëndroi në tribuna me babain e Granitit, Ragipin, kurse fotoja tregon se numri 10 i Zvicrës, pas ndeshjes shkoi për ta përshëndetur, dhe për t’ia shtrënguar dorën. (Gazeta Olle)

granit xhakaagranit xhaka

 

Tani zemrat e Xhakës kanë një adresë