A e dini se cili është ekipi më i ri dhe më i vjetër në Ligën e Kampionëve?

Gara më prestigjioze evropiane Liga e Kampionëve, nesër nis edicionin e ri.

Skuadra me mesataren me të re të lojtarëve këtë edicion, është Lyoni i Francës.

20.75 vjet është mesatarja e lojtarëve të Lyonit, shkruan Lajmi.net.

Në anën tjetër, skuadra me mesataren me të vjetër të lojtarëve është Juventusi, me 28.31 vjet.