A do të luaj Messi kundër Celta Vigos? (FOTO)

Lionel Messi definitivisht duket që do të jetë gati për ndeshjen e sotme ndaj Celtas, pasi ka udhëtuar me pjesën tjetër të skuadrës.

Është vet Enrique i cili ka konfirmuar në konferencë për shtyp se Messi nuk është i lënduar dhe se është i gatshëm për lojë.

Dhe, një gjë të tillë e konfirmon vet fakti se argjentinasi ka marrë rrugën për në qytetin Vigo së bashku me pjesën tjetër të skuadrës dhe Josep Maria Bartomeun.

Ndeshja Celta-Barcelona zhvillohet sonte me filllim nga ora 21:00 dhe pritet të jetë shumë e rëndësishme për skuadrën Blaugranase, për të mbajtur hapin e liderit në La Ligë.

 

messsi