A do ta transmetojë Radio Televizioni i Kosovës (RTK) – Kupën e Botës?

Radio Televizioni Publik (RTK) do ta transmetojë Kupën e Botës.

Ky televizion ka njoftuar se do të transmetojë ndeshjet e kompeticionit më të rëndësishëm të futbollit në botë, shkruan GazetaBlic Sport.

Kjo është një mundësi e mirë për të gjithë qytetarët, ku mund të përjetojnë emocionet e Kampionatit Botëror.

Kjo ngjarje e madhe fillon me 20 nëntor dhe përfundon me 18 dhjetor.

Në këtë kanal televiziv mund ta ndiqni miqësoren Kosovë – Armeni

Duka analizon punën e Rejës dhe flet rreth rinovimit