Drita dhe Llapi ndalin pikët e plota në shtëpi, ndeshja dramatike në Prizren mbyllet pa fitues

Xhiro e 14-të e Superligës së Kosovës do të vazhdoj sot me tre duele shumë interesante që janë në program për tu zhvilluar nga ora 13:00.

Llapi është nikoqir i Feronikelit ’74. Llapjanët në katër ndeshjet e fundit, kanë një humbje e tre barazime. Në formë jo të mirë është edhe Feronikeli ’74 që ka pësuar dy disfata e dy barazime në katër sfidat e fundit.

Drita pas një barazimi e dy humbjeve radhazi pret Fushë Kosovën që ka ikur nga fundi i tabelës. Gjilanasit kërkojnë të rikthehen te fitorja, kurse Fushë Kosova synon fitoren e radhës si mysafir.

Edhe dueli tjetër mes Lirisë dhe Prishtinës pritet të jetë interesant, sepse dy ekipet duan rezultate pozitive. Liria është në fund të tabelës kurse Prishtina në pozitën e pestë.

Superliga LIVE:

Llapi – Feronikeli 1:0

28′ Namani 1:0

Drita – Fushë Kosova 1:0

84′ Krasniqi 1:0

Liria – Prishtina 2:2

3′ Blesa 0:1

9′ Kryeziu 0:2

75′ Stafa 1:2

83′ Megameno 2:2

Liria – Prishtina, formacionet zyrtare të derbit të dy rivalëve të vjetër

Policia e Kosovës koordinohet me FFK-në, masa shtesë për ndeshjen Kosovë-Izrael