9 futbollistët e mëdhenj që po e agjërojnë Ramazanin

Futbollistët mysliman me famë botërore gjithmonë janë njohur edhe për agjërimin e muajit të shenjtë të Ramazanit.

E përditshmja spanjolle, ‘marca.com’, publikon 9 lojtarët që edhe këtë muaj janë duke agjëruar, pavarësisht se futbolli në shumë shtetet është në fazën e pushimit.

Seydou Keita, pastaj Eric Abidal, Franck Ribery, Samir Nasri, Marouane Fellaini, Karim Benzema, Edin Xheko, Yaya Toure dhe Mesut Ozil janë futbollistët e njohur që po e agjërojnë Ramazanin. (Gazeta Olle)

abidal

benzema

fellaini

nasri

ozil

ribery

toure