Pse ky person është meritor i madh për karrierën e lavdishme të Gerrardit?

Ky person që e shihni në krah të djathtë të Steven Gerrardit, është një meritor i madh për karrierën e lavdishme të kapitenit të Liverpoolit. Ai është Hugh McAuley, i cili shumë vite më parë ka qenë trajner i Gerrardit.

Ai e ka falënderuar trajneri McAuleyn përmes një postimi në rrjetin social Instagram, duke shkruar se ky trajner i ka qëndruar afër që nga viti 1988. Ndryshe, Hugh McAuley ka qenë trajner edhe i dy yjeve tjerë të “Anfield Road”, mbrojtësit Jamie Carragher dhe sulmuesit Michael Oëen. /Gazeta Olle