Hidhet shorti për edicionin e ri në Superligë – ndeshje të zjarrta në xhiron e parë

Është bërë tërheqja e shortit për edicionin e ri të Superligës së Kosovës.

Tërheqja e shortit e cila është mbajtur nga ora 12:00 në ambientet e stadiumit “Fadil Vokrri”, ka sjell ndeshje interesante që në xhiron e parë.

Në javën e parë do të nisë me duelin e nënkampionit te Kosovës, Drita përball Feronikelit.

Ndërsa ndeshje interesante pritet të zhvillohet edhe ndërmjet Drenicës dhe Gjilanit.

Kurse, Ulpiana e cila është inkuadruar do të ketë punë me Llapin, Malisheva do të nis në shtëpi ndaj Prishtinës. Dukagjini i rikthyer në elitë do të marr rrugë për Suharekë, ku përballet me Ballkanin.

Java e I – Superliga e Kosovës:

Ballkani – Dukagjini

Drenica – Gjilani

Drita – Feronikeli

Malisheva – Prishtina

Llapi – Ulpiana

/Gazeta Olle/

Ajzeraj flet për fitoren ndaj Deçiçit: E dominuam ndeshjen në çdo aspekt

Ja kur zhvillohet derbi më i madh lokal në Kosovë mes Dritës dhe Gjilanit