Këto janë rezultatet e xhudistëve kosovar nga Kupa Evropiane për Kadetë 2024

Kosova ka marrë pjesë në Kupën Evropiane për Kadetë 2024.
Fiona Kuka, Sidorela Dodaj dhe Enise Zijade në këtë garë siguruan vendin e 5-të në kategoritë e tyre.
Xhudistët kosovarë udhëtuan në Antalia të Turqisë nën udhëheqjen e trajneres Majlinda Kelmendi.
Këtë fundjavë vazhdon gara e Grand Prix Upper Austria Senior 2024 që do të mbahet në Linz të Austrisë dhe Kupa Evropiane U21 2024 që do të mbahet në Podgoricë. /Gazeta Olle/
Mund të jetë një imazh i teksti që thotë "RESULTS CADET ANTALYA CADET EUROPEAN CUP 2024 5th FIONA KUKA -57KG 5th SIDORELA DODAJ -52KG 5th ENISE ZIJADE -52KG XHUDOS"

Euro 2024, Zbulohen fanellat e Italisë ndaj Shqipërisë

Ndërpritet ndeshja mes Sigal Prishtinës dhe Trepçës