Proton Cable Prizreni mbetet në Superligë

Proton Cable Prizreni do të jetë anëtare e Prince Caffe Superligës për edicionin e ardhshëm.

Basketbollistët e Proton Cable Prizrenit fituan ndaj New Basket me rezultat 107:67, derisa në sfidën e parë fituan 93:113, për të siguruar qëndrimit në Superligë.

Prizreni ishte më e mirë nga fillimi deri në fund, duke mos e diskutuar asnjëherë fitoren dhe sigurimin në Superligë.

Proton Cable Prizreni ishte renditur në vendin e shtatë në Prince Caffe Superligë. /Gazeta Olle/

Kombëtarja e Kosovës në taekwondo fiton dy medalje në “Ramus Open G1/E1”

Raddy Ovouka shpallet lojtari i muajit mars te Drita