Përballja e rivalëve të vjetër mes Prishtinës dhe Dritës, formacionet zyrtare

Faza gjysmëfinale e Kupës së Kosovës pritet të sjell një derbi të zjarrtë mes Prishtinës dhe Dritës, të cilat takohen sot (mërkurë). 

Prishtina është nikoqire e Dritës, në ndeshjen që pritet të zhvillohet në “Sami Kelmendi” të Lipjanit.

Dy skuadrat tashmë kanë publikuar edhe 11-shet startuese, ku synojnë rezultate pozitive.

Formacionet zyrtare:

Prishtina: Gjokaj, Bytyqi, Limani, Veliqi, Muja, Gashi, Islami, Hamiti, Uka, Jashari, Kryeziu

 Drita: Maloku; Be.Krasniqi, Bejtullai, Mesa, Ovouka; Dabiqaj, Huruglica; Prapashtica, Baftiu, Ajzeraj; Bl.Krasniqi; 

Altin Zeqiri e synon Evropën me Rizesporin

Suhareka dhe Ballkani duan fitore bindëse, formacionet zyrtare