5 ndeshjet e mbetura për Barcelonën, Atleticon dhe Realin

Pas tri humbjeve të njëpasnjëshme të Barcelonës, La Liga është bërë shumë interesante në fundin e saj. Barcelona dhe Atletico Madridi i ndajnë vendet e para me nga 76 pikë, ndërsa Reali është i treti me 75.

Kësisoj, pesë xhirot e mbetura do të jenë vendimtare për çështjen e titullit kampion, ku asnjëra prej skuadrave kryesuese nuk kanë ndeshje të lehta.

“Lajmi.net” ua sjellë ndeshjet e mbetura për tri klubet që do të luftojnë deri në fund për vendin e parë.

Xhiro 34
Deportivo – Barcelona
Ath. Bilbao – Atletico Madrid
Real Madrid-Villarreal

Xhiro 35
Barcelona-Gijon
Atletico Madrid-Malaga
Rayo Vallecano-Real Madrid

Xhiro 36
Betis-Barcelona
Atletico Madrid-Rayo Vallecano
Real Sociedad-Real Madrid

Xhiro 37
Barcelona-Espanyol
Levante-Atletico Madrid
Real Madrid-Valencia

Xhiro 38
Granada-Barcelona
Atletico Madrid-Celta Vigo
Deportivo-Real Madrid