Liga e Parë Live: Besa fiton derbin tradicional ndaj Lirisë, barazim në Gjakovë, shkatërrohet Trepça

Besa ka fituar derbin tradicional ndaj Lirisë në “Shahin Haxhiislami”.

Pejanët fituan 1:0 ndaj prizrenasve, në kryendeshjen e javës në Ligën e Parë, përcjellë Gazeta Olle.

Takimi tjetër shumë interesant, ai mes Vëllaznimit dhe Istogut në Gjakovë, u mbyll pa fitues, 0:0.

Trepca ndërkohë u shkatërrua nga Arbëria në udhëtim, 6:1.

Më poshtë rezultatet e plota.

REZULTATET:

Besa – Liria 1:0
Vëllaznimi – Istogu 0:0
Vllaznia – Drenasi 1:2
Arbëria – Trepca 6:1
KEK-u – Ramiz Sadiku 2:1
Malisheva – 2 Korriku 0:1
Dardana – Ulpiana 0:2. /Gazeta Olle/