Hidhet shorti në Stamboll, “Grupi i vdekjes” rikthen Lewandovskin në Munich

Këtë të enjte është hedhur shorti i fazës së grupeve të Champions League 2022-2023. 32 skuadrat më të mira të Europës janë njohur me kundërshtarët që do të kenë në grupet e tyre.

Grupi i ferrit në këtë Champions është grupi C, pjesë e së cilit janë Bayern Munich, Barcelona, Inter dhe Plzen që është skuadra e fundit që u bashkua me grupin më të vështirë ,ndërsa grupi më i lehtë në këtë edicion është grupi D, pjesë e së cilit janë Eintracht Frankfurt, Tottenham, Sporting dhe Marseille./SS/

Grupet e Champions League:

Grupi A

Ajax

Liverpool

Napoli

Rangers

Grupi B

Porto

Atletico Madrid

Bayer Leverkusen

Club Brugge

Grupi C

Bayern

Barcelona

Inter

Plzen

Grupi D

Eintracht Frankfurt

Tottenham

Sporting CP

Marseille

Grupi E

Milan

Chelsea

Salzburg

Dinamo Zagreb

Grupi F

Real Madrid

RB Leipzig

Shakhtar Donetsk

Celtic

Grupi G

Manchester City

Sevilla

Borussia Dortmund

Copenhagen

Grupi H

Paris Saint-Germain

Juventus

Benfica

M. Haifa

Ballkani – Shkupi: Publikohen formacionet zyrtare

Mesazhi fantastik i ‘Shfercerave’: Në tokën tonë, në tokën e Adem Jasharit