Kupa e Kosovës: Drita është në gjysmë-finale

Dukagjini – Drita dhe Prishtina – Trepça 89 janë dy ndeshjet e ditës së mërkurë që do zhvillohen në kuadër të Kupës së Kosovës.

Ndeshje mjaftë interesante pritet të jenë në Klinë dhe Lipjan, duke parm objektivat të cilat kanë vendosur klubet në këtë kompeticion.

Gazeta OLLE do ju informoj për dy takimet që do luhen sot minutë pas minute.

Dukagjini – Drita 0:0

115′ Përfundon pjesa parë e vazhdimeve

90′ Ndeshja shkon në vazhdime

1′ Fillon ndeshja në Klinë

Prishtina – Trepça ’89 5-1

1′ Fillon ndeshja në Sami Kelmendi

8′ Kryeziu 1:0

25′ Muja 2:0

40′ Pefqeli 3:0 (p)

44′ Hyseni 4:0

72′ 4-1m

82’Jashari 5-1

Dukagjini – Drita: Publikohen formacionet startuese

Drilon Hazrollajt i vije ftesa nga trajneri i Kosovës për ndeshjet e muajit mars