37-vjeçari Luca Toni e ‘lodhë’ Napolin

Verona e ka mposhtur Napolin 2:0, falë dy golave të sulmuesit Luca Toni. Ai realizoi në minutat 7 dhe 52, për t’ia sjellë Veronës tri pikë të rëndësishme.

Ky rezultat e ka gëzuar Lazion, që me një fitore eventuale ndaj Torinos do të shkëputet në tri pikë nga napolitanët.