Formacionet zyrtare: Man City – ATM

 

 

Manchester City është nikoqir i Atletico Madridit në Etihad Stadium për sfidën e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

 

Skuadra angleze eliminoi me lehtësi Sportingun në të tetën e finales, derisa ekipi spanjoll u tregua më i fortë se Manchester Unitedi.

 

Do të shohim një përballje taktikash ndërmjet strategëve Pep Guardiola dhe Diego Simeone, të cilët i kanë zgjedhur formacionet startuese.

 

Formacioni startues i Manchester Cityt: Ederson; Cancelo, Laporte, Stones, Ake; Gundogan, Rodri, De Bruyne; Mahrez, Sterling, Bernardo Silva.

Formacioni startues i Atletico Madridit: Oblak; Vrsaljko, Savic, Felipe, Reinildo, Renan Lodi; Koke, Kondogbia, Marcos Llorente; Griezmann, Joao Felix.

 

Evropiani U-19 për femra, Shqipëria zhvillon sfidën e parë ndaj Izraelit

Përfaqësuesit e UEFA-s dhe FIFA-s arrijnë në Kosovë