Liverpool – Man United, formacionet zyrtare të ndeshjes

Nga ora 17:30 luhet një nga duelet më të mëdha të botës së futbollit.

Liverpool pret në “Anfield” rivalin e përjetshëm, Manchester United në duelin kryesor të fundjavës në Premier Ligën angleze, raporton Gazeta Olle.

Të dy ekipet janë në pozitat e para në tabelë, andaj edhe ndeshja pritet të jetë shumë interesante dhe e luftuar.

Tashmë skuadrat kanë publikuar dhe formacionet zyrtare:

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Henderson, Fabinho, Robertson; Wijnaldum, Thiago, Shaqiri; Salah, Firmino, Mane.

Manchester United: De Gea, Wan-Bissaka, Maguire, Lindelof, Shaw, Fred, McTominay, Pogba, Fernandes, Martial, Rashford.

Favorit të lehtë në letër llogariten “Reds” pasi luajnë në shtëpi, por në derbi si kjo ndeshje favorit të madh nuk ka./GazetaOlle/