Liverpool e ‘shkatrroi’ Arsenalin në takimin derbi të Premierligës

Liverpool e ka deklasuar Arsenalin në takimin e xhiros së tretë në Premierligë.

3-1 ishte rezultati final i takimit në “Anfield”, shkruan Gazeta Olle.

Salah dy herë dhe Matip ishin shënuesit për Liverpoolin.

Kurse për Arsenalin golin e vetëm e shënoi, Lucas Torreira.

Liverpool pas tri xhirove mbetet në pozitën e parë me tri fitore.

Kurse Arsenal, tashmë me këtë humbje ka 6 pikë./GazetaOlle