FFK-ja mendon për shkarkimin e Bunjakit

Burimet të KTV-së brenda Federatës së Futbollit të Kosovës, thonë se dorëheqja e përzgjedhësit Albert Bunjaki mund të vijë gjatë këtij muaji.

Por, nëse një gjë e tillë nuk ndodhë, ai do të shkarkohet pas përfundimit të këtij cikli eliminator të Botërorit 2018-të.

Bunjaku në gjashtë ndeshjet e zhvilluara deri më tani, ka pesë humbje dhe një barazim me Finlandën në debutim.

albert bunjaku

Kosova renditet e fundit në grupin e saj, me vetëm një pikë, aq sa ka edhe Finlanda.

Bunjaku nuk pritet të japë dorëheqje, pasi synimet e tij janë evropiani 2020.

albert bunjaku albert bunjaku albert bunjaku