Dy asistet e Xhakës i sjellin fitoren dramatike Arsenalit

Arsenali e ka nisur me fitore edicionin e ri të Premierligës angleze.

Skuadra e Arsene Wenger mposhti 4:3 Leicesterin, falë dy asisteve të Granit Xhakës.

Pranë rezulatatit 2:3 për mysafirët, lojtari nga Prishtina asistoi për Ramseyn dhe Giroudin në minutat 83 dhe 85.

Paraprakishr dy gola për vendasit i shëmuan Lacazzete dhe Welbeck. Okazaki dhe Vardy (2) realizuan për Leicesterin. /Olle