Shkëndija mposhti polakët e Warta Poznan, ndeshja e tretë miqësore për kuqezinjët

Shkëndija sot shënoi fitoren e dytë brenda një jave, këtë radhë duke mposhtur ekipin tjetër nga Polonia, Warta Poznan, me rezultatin 3:1. Ngjashëm si në ndeshjen paraprake, kuqezinjtë shtypën polakët në mesfushën e tyre duke i detyruar që të mbrohen gjatë gjithë ndeshjes. Nafiu shënoi dy gola, ndërsa Elezi realizoi golin e tij të katërt në tre ndeshjet e fundit.

Prishtina nuk ndalet, transferon një tjetër sulmues

Klopp i jashtëzakonshëm pas fitores, zbret nga autobusi dhe i qeras tifozët e Liverpoolit me birra (Video)