FC Struga njofton ndërprerjen e bashkëpunimit me dy lojtar

FC Struga njofton ndërprerjen e bashkëpunimit me sulmuesin Dejan Cvetanoski dhe portierin Urosh Djuriç. Me të dy lojtarët klubi shqiptar ka rënë dakord për ndërprerjen e bashkëpunimit.

Kontrata e Cvetanoskit skadonte në fund të sezonit, derisa Urosh Djuriç kishte kontratë deri verën e vitit 2023. Ky i fundit gjashtë muajt e kaluar ishte pjesë e Egnatias në Kategorinë Superiore.

Cvetanoski pjesë e Struga Trim Lum u bë verën e vitit 2018-të, kur arriti nga rradhët e Renovës, derisa Djuriç na u bashkua verën e vitit 2019-të, po ashtu nga Renova.

 

 

Agjenti i Dembeles: Barcelona e kërcënon lojtarin se nuk do të luajë më, kjo është e papranueshme

Konyaspor mposhti Adana Demirspor 1-0, festa e lojtarëve emocionuese për shokun e tyre të skuadrës që humbi jetën në aksident trafiku