Liga e Parë: KEK-u mund Vëllaznimin në kryendeshje

KEK-u dhe Fushë Kosova e kanë nisur me fitore sezonin pranveror të Ligës së Parë në futboll, pas fitoreve ndaj Vëllaznimit dhe Kosovës së Prishtinës.

Skuadra nga Kastrioti mposhti gjakovarët 2:0 në “Agron Rama”, derisa Fushë Kosova mundi “hotelierët” 2:0.

E shtunë
KEK-u-Vëllaznimi 2:0
Kosova (P) – Fushë Kosova 1:2