22 gola dhe 8 asistime në 12 ndeshje: Milot Kurteshi, super-talenti i KEK-ut

Është i jashtëzakonshëm në fushën e blertë.

Fjala është për djaloshin nga Kastrioti, Milot Kurteshi, i cili pati paraqitje të shkëlqyera në stinorin vjeshtor me gjeneratën U15 të Kekut, shkruan GazetaBlic.

Futbollisti i lindur me 20 Maj të vitit 2005, realizoi 22 gola dhe 8 asiste në 12 ndeshje, duke u treguar njëri prej më të mirëve te skuadra e tij dhe jo vetëm.

Kurteshi, pritet të jetë nga futbollistët e së ardhmes te “Elektricistët”, derisa mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat në vazhdim.

Ai është në rrugë të mirë që shumë shpejt të inkuadrohet edhe në kombëtaren e Kosovës për gjeneratat e reja.

Këto statistika që i ka realizuar ai, janë vërtetë të jashtëzakonshme!