LIVE: Dinamo Zagreb – Ballkani

Ballkani luan sonte ndeshjen vendimtare të këtij edicioni në Ligën e Konferencës, ku përball e ka Dinamo Zagrebin.

Kjo përballje nis në orën 21:00 dhe zhvillohet në stadiumin “Maksimir” të Zagrebit.

Ekipi suharekas synon vetëm rezultat pozitiv, pasi vetëm fitorja do t’i kryente punë për ta kaluar fazën e grupeve të kësaj gare, natyrisht edhe varërisht nga rezultati i ndeshjes tjetër të grupit, shkruan Gazeta Olle.

Aktualisht, Dinamo është e dyta në tabelë me 6 pikë, kurse Ballkani i katërti dhe i fundit me dy pikë më pak.

LIVE:

Dinamo Zagreb – Ballkani 3:0

69′ Peric 1:0

72′ Petkovic 2:0

77′ Petkovic 3:0
/Gazeta Olle/

Ballkani luan vetëm për fitore ndaj Dinamo Zagrebit, formacionet zyrtare

Ballkani pëson humbje të thellë, përfundon aventura europiane