Barcelona fiton 4:0 (VIDEO)

Barcelona mundi më lehtë se sa pritej Almerian, 4:0.

Lionel Messi (33’), Luis Suarez (55’ dhe 90’) dhe Marc Bartra (75’) shënuan golat e kësaj fitoreje për vendasit.

Barcelona tani ka 74 pikë në pozitën e parë në La Liga, shtatë më shumë se Real Madridi në pozitën e dytë.