2 Korriku mposht Ajaxin

Skuadra e 2 Korrikut në kategorinë U-12, ka arritur një fitore të madhe në kuadër të Kupës së Izmirit që po mbahet në Turqi, njofton faqja zyrtare e klubit në Facebook.

Njomakët verdhezi të klubit prishtinas e mopshtën gjigantin evropian, Ajax, me rezultat 2:1. Golat për 2 Korrikun në këtë ndeshje i shënuan Miftar Avdiu dhe Dion Selimi. /Gazeta Olle