Zyrtare: Klubi i njohur anglez shkarkon trajnerin

Claude Puel nuk do të jetë më trajneri i skuadrës së njohur angleze Southampton.

Ai ishte për një vit trajner në këtë skuadër.

Southampton e mbylli sezonin në vendin e tetë, ndërsa kishte edhe në finale të EFL Cup, ku humbi nga Manchester United.

peul 12

Southampton njihet si skuadër që prodhon talentë dhe i shet për shifra të mëdha.

Virgil Van Dijk ëshë një ndër ta që po kërkohet nga shumë skuadra në Premier League. /olle/

1478209372799_lc_galleryImage_Southampton_players_celeb