Thaqi: Kjo fitore është sukses i jashtëzakonshëm për Suharekën

Suhareka kaloi në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës pas fitores ndaj Vjosës të enjten gjatë ditës.Fitorja 1:0 dhe avancimi tutje, për trajnerin e Suharekës, Arsim Thaqi, është sukses i jashtëzakonshëm.

“Ndeshjet e tilla janë një lloj finale dhe në këtë nivel nuk ka favorit. I gëzohem fitores. Fituam me vështirësi, me rezultat minimal, por është fitore shumë e rëndësishme. Lojtarët treguan karakter. Është sukses i jashtëzakonshëm. Në pjesën e dytë, angazhimi nga lojtarët ishte maksimal dhe kjo solli fitoren”, ka thënë trajneri Thaqi pas ndeshjes për “ArtMotion”.

Në gjysmëfinale janë kualifikuar edhe Ballkani, Drita e Prishtina.  /Gazeta  Olle/

Manaj vendimtar, shënon gol dhe i siguron tre pikë Zhenisit

Sadiku shumë afër për të siguruar një biletë në Lojërat Olimpike