Suhareka e nis me këmbë të mbarë, mposht Drenicën me rezultat minimal

Suhareka e ka nisur me fitore sezonin e ri dhe të parin në histori të këtij klubi.

Skuadra më e re kosovare ka triumfuar ndaj Drenicës me rezultat minimal 1-0.

Pasi pjesa e parë përfundoi baras 0-0, në pjesën e dytë vendasit e gjetën golin e fitores.

Ishte sulmuesi gjakovar Mevlan Zeka që realizoi me kokë për 1-0, pas asistimit nga Liridon Fetahaj. /Gazeta Olle/

Vavalis flet para përballjes me Lirinë: Na pret një ndeshje e vështirë, por duhet të tregojmë potencialin tonë

Ka luajtur për Vllazninë, Teutën, Partizanin e Skënderbeun, Gjilani bën goditjen e madhe në merkato