Prishtina-Hajvalia, kronika me rastet e shumta

Prishtina dhe Hajvalia ndanë pikët duke barazuar pa gola në kryeqytet. Kjo përballje mblodhi në shkallët  stadiumit një numër të madh të simpatizantëve të futbollit, e që në fund nuk panë asnjë gol.

Këtë barazim e ka shfrytëzuar Feronikeli, që ka shënuar fitore 0:1 në udhëtim te Vushtrria.

Të gjitha rastet dhe deklaratat pas ndeshjes mund ti shihni në kronikën e Tribuna Channel.