Për të herë të dytë sundojmë Ballkanin

Prishtina edhe pse e humbi ndeshjen me rezultat 75-68  është shpallur kampione e Ligës Ballkanike për herë të dytë me radhë.

Prishtina e ka nisur mirë çerekun e katërt duke e zvogëluar epërsinë e vendasve në katër pikë.

Rezultati aktual është 62-58 për malazezët e Mornarit.

Po malezaët u këndellën duke shënuar një seri të piëkve dhe duke e dërguar rezultatin në 69-58.

Ëashbur ishte lojtari më i dalluar duke shënaur pikët vendimtare në këtë ndeshje. /olle/