Pa problem për Arsenalin dhe Manchester Cityn

Arsenali ka shënuar fitore të rëndësishme në shtëpi duke mposhtur Watfordin me rezultat bindës 4:0.

Fitore ka realizuar edhe Manchester City në udhëtim duke mposhtur Bournemuth me rezultat 4:0./Olle