Nga Mbappe e Haaland tek Maignan, 11-shja më e shtrenjtë në botë

Portali gjerman “Transfermarkt” ka publikuar 11-shen më të shtrenjtë në botë.

Treshja e sulmit udhëhiqet nga Haaland dhe Mbappe që vlejnë 180 milionë euro dhe Vinicius Junior që vlen 150 milionë euro. Ndërsa mesfusha përbëhet nga ylli i Realit, Bellingam që vlen 180 milionë euro dhe Rodri 110 milionë euro.

Pjesë e mesfushës më të shtrenjtë është edhe dyshja e Arsenalit Bukayo Saka dhe Rice. Treshja mbrojtëse është Gvardiol, Dias dhe Saliba. Ndërsa portieri më i shtrenjtë është ai i Milanit, Maignan.

10 lojtarët e mëdhenj që “varën këpucët në gozhdë” gjatë vitit 2023

Kroatët e bëjnë fakt të kryer, Mitaj do të transferohet te Dinamo Zagrebi