Kosova U20 pëson humbje nga Shqipëria në kampionatin Ballkanik të volejbollit

Kosova ka humbur ndeshjen e parë të Kampionatit Ballkanik U-20 të meshkujve nga kombëtarja e Shqipërisë.

Kosova është mposhtur me rezultat 3:0 (25:9, 25:11, 25:13), raporton GazetaOlle.com.

Kosova është pjesë e grupin A ku bëjnë pjesë edhe Shqipëria, Greqia dhe Maqedonia Veriore.

Fotografia e Federata e Volejbollit e Kosovës