Drenica mposht Fushë Kosovën me rezultat minimal

Fushë Kosova ka vendosur që përgaditjet për stinorin e ri t’i përfundojë në Durrës, ku po zhvillon edhe ndeshje miqësore.

E sot, Fushë Kosova ka pësuar humbje nga Drenica që garon në Ligën e Parë me rezultat 2:1.

Kjo ishte ndeshja e dytë miqësore pasi në ndeshjen e parë kishte barazuar me Ferizajin.

Fushë Kosova ka vetëm 10 pikë në pozitën e nëntë në tabelën e Superligës së Kosovës.

Prishtina, Malisheva, Suhareka dhe Vjosa janë ekipet çerekfinale të Kupës së Kosovës

Medalje bronzi për Kosovën, Akil Gjakova tregon shpirtin luftarak