Fillon faza më e zjarrtë, finalet e ‘Play-off’-it

Të premten zhvillohet ndeshja e parë finale në mes Bashkimit dhe Prishtinës, në kuadër të play-off-it në Superligën Femrat.

Bashkimi fazën e rregullt të edicionit e ka përfunduar si lider i tabelës, ndërsa në gjysmëfinale triumfoi 2:0 ndaj Penzës. Në anën tjetër Prishtina, që edicionin e rregullt e përfundoi si e dyta, në gjysmëfinale u ballafaqua me Peja 03, e që triumfoi 2:0 në seri.

Bashkimi dhe Prishtina në edicionin e rregullt janë takuar katër herë dhe dy skuadrat kanë nga dy fitore e dy humbje ndaj njëra-tjetrës.

Duke parë formën në të cilën po kalojnë finalistet e play-off-it, priten ndeshje dinamike dhe basketboll kualitativ. Finalet e play-off-it gjithashtu do të transmetohen LIVE në ArtMotion.

Kampion aktual është Bashkimi i Prizrenit, që në edicionin e fundit ka fituar edhe Kupën e Superkupën. Ndërsa në tri kompenticionet e lartpërmendura Prishtina ka qenë finaliste.

Skuadra që shënon tri fitore në finale do të shpallet kampion i Kosovës te femrat. /Gazeta Olle/

Atmosferë pozitive te Shqipëria, Sylvinho vëzhgon ekipin nga tribuna

Suhareka me organizim fantastik, udhëton në Shqipëri për ta zhvilluar mini-fazën përgaditore