Fazliu mposht rusen, kalon në çerekfinale të Kampionatit Botëror

Laura Fazliu ka vazhduar me fitore në Botërorin e xhudos. Në raundin e tretë e mposhti xhudisten ruse, që garon si e pavarur, Dalu Liliashvili.

Ndaj saj realizoi uazari me të nisur lufta. E vazhdoi dominimin dhe më pas realizoi edhe Ippon.

Laura tani është në çerekfinale të Kampionatit Botëror, në kategorinë deri 63 kg.

Caktohen gjyqtarët e finales së Kupës së Kosovës, Genc Nuza ndan drejtësinë

Forma fantastike e Rey Manajt, zgjidhet më i miri në formacionin e javës në Turqi