E shtunë e çmendur, shikoni tre super-derbit që ju presin

Të shtunën mos u largoni nga televizori. Nëse jeni në punë, kërkojini shefit pushim. Ia vlen, sidomos për gurmanët e futbollit.

E shtuna ju sjell tre super derbi që zhvillohen në liga të ndryshme dhe orare aspak të njëjta, shkruan Gazeta Olle.

Nga ora 13:45, vjen derbi i Premierligës, Manchester United – Arsenal.

Bundesliga vjen me përballjen e rivalëve të betuar, Bayern Munich – Borussia Dortmund, që nis nga ora 18:30.

Nga 20:45 tele dirigjuesin e zhvendosni në La Liga, tek derbi i madh madrilen, Atletico Madrid – Real Madrid.