Drita për t’u bërë lider, Gjilani për fitoren e radhës – formacionet zyrtare të derbit të Anamoravës

Gjilani dhe Drita takohen në xhiron e 26-të në Albi Mall Superligën e Kosovës në futboll.

Do të jetë një derbi i zjarrtë pasi dy skuadrat duan pikë maksimale nga ky takim edhe pse me objektiva të ndryshme.

Vendasit duan fitore dhe të marrin lidershipin e tabelës, edhe pse me pikë të barabarta sa Ballkani.

Në anën tjetër Gjilani i motivuar nga fitorja ndaj Lirisë dëshiron pikë maksimale që e largojnë nga pozita e tetë në tabelë.

Formacionet zyrtare:

Drita: Maloku, Be. Krasniqi, Bejtullai, Mesa, Ovouka, Dabiqaj, Huruglica, Baftiu, Selmani, Ajzeraj, Bl. Krasniqi.

Gjilani: Ballaca, Kqiku, Roganovic, Shehi, Ismajli, Shabani, Heric, Acka, Basa, Bilalli, Jarovic. /Gazeta Olle/

Superliga e Kosovës në hendboll vazhdon me duelet e xhiros së 21-të

Dukagjini dhe Feronikeli ’74 luajnë vetëm për tre pikë – formacionet zyrtare