City-Real, një befasi shokuese në formacionet zyrtare

Manchester City dhe Real Madridi kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin e parë në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Mungon Cristiano Ronaldo. 

Manchester City: Hart, Sagna, Kompany (C), Otamendi, Clichy, Fernando, Fernandinho, Navas, Silva, De Bruyne, Aguero.

Real Madrid: Keylor Navas, Carvajal, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo, Casemiro, Kroos, Modric, Bale, Lucas Vázquez, Benzema