Celina i jashtëzakonshëm, shënon dhe asiston kundër gjigantit holandez (VIDEO)

Bersant Celina sonte ishte në formë të jashtëzakonshëm në takimin kundër PSV-s.

Mesfushori i përfaqësueses së Kosovës përveç një asistimi, ka shënuar gol në sekondat e fundit në takimin kundër PSV-s duke ia siguruar kështu një pikë të artë klubit të tij.

Pas golit të kosovarit, ndeshja e mbyll me rezultat 2-2, ndërsa me një pikë Twente vazhdon të mbetet në pozitën e 42-t, kurse PSV-s ia huq pak shpresat për titullin e kampionit.

Asisti i golit vjen nga një tjetër shqiptar, Enis Bunjaku./olle/