Befasia e vitit vjen nga Liria, e cila po bëhet me trajner nga Shqipëria, ish-lojtari i Kombëtares

Pasi vari këpucët në gozhdë, Bledi Shkëmbi është gati të nisë një aventurë të re si trajner.

Ish-mesfushori dhe kapiteni i Skënderbeut është pranë marrjes së drejtimit të Lirisë së Prizrenit në kampionatin e Kosovës.

Shkembi

Mësohet se Shkëmbi ka marrë një ofertë nga drejtuesve e klubit kosovar dhe pritet që shumë shpejt të zyrtarizojë bashkëpunimin për 1 vit me këtë skuadër.

shkembi

Bledi Shkëmbi punoi për pak muaj si asistent i Xhemal Mustedanagiç te Shqipëria U17 dhe tani është gati të fillojë karrierën si trajner.

feronikeli liria

Duket se ish-lojtarin e Kombëtares e ka bindur serioziteti dhe projekti i mirë menduar sportiv i drejtuesve të Lirisë që të pranojë këtë ofertë, e cila pritet të zyrtarizohet javën e ardhshme.

89- liria 1